Vlettenrally: een hike op het water

Tijdens Nawaka gaan scouts en explorers de uitdaging aan in de Vlettenrally: een hike op het water waarbij samenwerking, tactiek en avontuur centraal staan. Na het startsein varen de deelnemers over het Nuldernauw en het Wolderwijd en bepalen ze zelf hun route om zoveel mogelijk punten te verzamelen.

Onderweg bezoeken de teams verschillende posten en checkpoints. Welke route ze kiezen en hoe ze onderweg samenwerken, bepaalt uiteindelijk hoeveel punten ze verdienen. De hele dag zijn de deelnemers met hun lelievlet op pad, terwijl vrijwilligers, leiding en andere scouts hen langs de route enthousiast aanmoedigen.

Bij de Rallydesk houdt de organisatie live bij waar alle vletten zich bevinden. Aan het einde van de dag keren de deelnemers terug en wordt duidelijk wie zich de winnaar van de Vlettenrally mag noemen.

 

Foto: Menno Driessen