Een gigantisch kwartetspel, een fanatieke spelshow en een zwembadje vol chips. Tijdens de bonte avond van subkamp Het Lab is er voor de scouts genoeg te beleven. Samen met de themafiguren en de subkampleiding maken zij er een gezellige en energieke avond van.
Kwartetten
Het Lab trapt de bonte avond af met een gigantisch kwartetspel, waarbij scouts elkaar moeten vinden in setjes van vier labfiguren, zoals een trechter en een erlenmeyer. Dat zorgt natuurlijk voor de nodige chaos. Niet iedereen heeft meteen door hoe het spel werkt. “Ik snapte er geen ene pepernoot van”, zegt een van de scouts.
Spelshow op het podium
Na het kwartetspel verplaatsen de scouts zich naar het hoofdpodium, waar ze worden opgewacht door de themafiguren Roos, Toos, Koos en Goos. Samen brengen de themafiguren de scouts in de stemming, waarna de subkampleiding het overneemt. Er worden drie teams gemaakt: L, A en B. Iedere letter wordt vertegenwoordigd door een themafiguur. Met de oproep “Kom, pak je labjas maar!” gaat de volgende ronde van start.
De spelshow bestaat uit vijf rondes. De eerste ronde bevat kennisvragen over algemene kennis, maar ook over Nawaka en Het Lab. Daarnaast zijn er twee rondes met muziekvragen. Hier worden de scouts steeds fanatieker van.
Chips in het zwembad
Tijdens de pauze wordt het themalied van Het Lab gedraaid, compleet met een eigen dans. Vooral de subkampleiding doet enthousiast mee, terwijl de scouts hun aandacht vooral richten op het zwembadje vol chips. Zodra het lied is afgelopen, stormt iedereen erop af en ontstaat er een strijd om de favoriete smaak.
Afsluiting
Na de korte pauze wordt de spelshow vervolgd met hulp van de subkampleiding. Regelmatig klinkt er vanaf het podium: “Hallo labjas!”, waarop de scouts enthousiast reageren.
Uiteindelijk wint team A met 24 punten dankzij een verdubbelaar. Daarna wordt de avond feestelijk afgesloten en gaan de scouts langzaam weer terug naar hun subkamp.
Foto: Mark Hage


