Schip ahoy! Aanmonsteren bij Het Schip 

Het harde geluid van een scheepstoeter gaat elke ochtend over het kampterrein. De vroege scouts zijn inmiddels gewend aan de toeter, de slaapkoppen hebben er iets meer moeite mee. Op subkamp Het Schip een nieuwe Nawaka-dag. 

Officiële doop 

Bij de opening verschijnt de staf in traditionele kleding uit Brielle, waar de kampstaf vandaan komt. Admiraal Cornelis Tromp heet iedereen welkom aan boord en nodigt kinderen en leiding uit voor een vrolijke strijd om gouden dukaten. Daarna volgt de officiële doop van het schip. 

Elke dag kunnen de scouts een rebus of puzzel oplossen. Zo komen ze te weten waar de gouden munten liggen. Ook met extra opdrachten en klusjes kunnen ze ducaten sparen. “Ik heb pushups gedaan en met de afwas kregen we ook munten.” 

Foto’s puzzelen 

Tussen de grote activiteiten door is er van alles te beleven. Bij Curse of Captain’s Code puzzelen de scouts missende items op foto’s bij elkaar. Tijdens de leidingborrel staan hapjes uit het hele land op tafel. 

En dan zijn er ook de Fame & Shame Games. Overal op het subkamp doen ze spellen: van glijden op de zeepbaan tot het werpen van ankers. Ze sluiten het spel af met een groot voetbaltoernooi. 

Grote veiling 

Aan het einde van de week is er de veiling op Het Schip. Tijdens de veiling kunnen groepen decorstukken kopen met de verzamelde munten. Eén favoriet staat al vast: “Het skelet” schreeuwt een groepje scouts. De grote pop verhuist uiteindelijk mee naar hun clubhuis, wat een mazzel! 

Tekst: Sven Janmaat
Foto: Menno Driessen